Oldalmegjelenítések száma az elmúlt hónapban

2011. április 26., kedd

Milyen elvárásaink lehetnek egy hőszigeteléssel szemben?

Mitől jó egy hőszigetelés? Tesszük fel a kérdést! 
Vajon mire van szükségünk? 
Milyen elvárásaink lehetnek, azzal kapcsolatosan, ha pénzt adunk ki azért, hogy jobb és kellemesebb életfeltételeket teremtsünk családunknak, egyszóval hőszigetelni szeretnénk?!?
Vajon elvárhatjuk-e, hogy:
  • kevesebb legyen a téli fűtésszámlánk
  • kellemesebb legyen a hőérzetünk
  • kevesebb legyen a nyári hűtésszámla, azaz nyáron is kellemes legyen a belső levegő hőmérséklete aktív hűtés nélkül is.
  • a falaink ne penészesedjenek
  • optimális, azaz egészséges páratartalom legyen otthonunkban (légzőszervi megbetegedések csökkentése érdekében)
  • csendesebb, zajmentesebb fészkünk legyen
...s unokáink...
  • a hőszigetelő anyag előállítása minimális energia felhasználást igényeljen
  • minimális káros anyag kibocsájtás legyen mind az előállítás, mind a későbbi felhasználás során
  • az anyag minden szempontból megfeleljen a modern kor követelményeinek: egyszerűen beépíthető, kezelhető legyen, időtálló legyen.
Vajon elvárható mindez?
Hamarosan kiderül.

2011. április 21., csütörtök

Hőszigetelések természetesen

 Sok honlapon találkozunk s olvasunk jobbnál jobb hőszigetelésekről. 
Ma Magyarországon, ha építkezésbe vagy utólagos hőszigetelésbe vágjuk a fejszénket, nem biztos, hogy faalapú hőszigetelésbe vágjuk. 
Sőt! 
Egy kis túlzással nem is tudnunk meg semmit a faalapú hőszigetelésekről, csak ha nagyon beleássuk magunkat a világháló forgatagába és jó esetben értünk egy kicsit németül, vagy angolul.

Célom, hogy megismertessek mindenkit (aki megtalál és szeret olvasni) azokkal a kimagasló minőségű szigetelő anyagokkal melyekkel találkoztam és Magyarországon csak elvétve beszerezhető, kereskedelmi forgalomban alig található.


Mindenki keres valami jót. Ezzel én is így voltam. De ha nem tudjuk, hogy mit lehet kihozni egy hőszigetelésből, mit adhat nekünk egy hőszigetelő anyag azon kívül, hogy hőszigetel télen, akkor nem biztos hogy tovább lépünk azon amit az orrunk elé nyomnak (s legyen az jó vastag), mint megfelelő megoldást az energiatakarékosságra.

Mert szerintem nem csak erről szól a történet.

Tudnunk kell, hogy mit várhatunk el, tudunk kell, hogy mit keresünk, hogy el tudjuk dönteni mire van szükségünk. Ehhez mindent látnunk kell. Én nem tudtam, megtaláltam, mondhatnám véletlenül. De ez egy több éves keresés, kutatás, tanulás,  tapasztalás végeredménye. (...egy része gyermek korunk óta ott volt az orrunk előtt, amikor 1.-2. világháborús filmekben újság papírral kitömött bakancsokat láttunk...)
Ha családi házat szeretnénk építeni nem biztos, hogy rászánunk több évet hobbyból, hogy megtaláljuk a legjobbat. Azt építettjük be amiről azt hisszük, gondoljuk, hogy a legjobb lesz, a legegészségesebb lakókörnyezet kialakításához. De nem biztos, hogy találkozunk azzal ami a legegészségesebb megoldás.

A legegészségesebb nem csak nekünk, hanem unokáinknak is.

És nem csak energiatakarékosságunk szemszögéből, örökségünk szemszögéből is. 

Ki mint vet, úgy arat. Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát. 

Jó éj mindenkinek! Jövő héten folytatjuk.